Info

avatar Ten blog rowerowy prowadzi Ciacho1985 z miasteczka Jordanów Śląski / Wrocław. Mam przejechane 45438.83 kilometrów w tym 6642.79 w terenie. Jeżdżę z prędkością średnią 16.55 km/h i się wcale nie chwalę.
Więcej o mnie.

baton rowerowy bikestats.pl
button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl

Archiwum bloga

  • DST 6.03km
  • Czas 00:22
  • VAVG 16.45km/h
  • Sprzęt [R.I.P.] BUBek
  • Aktywność Jazda na rowerze

Sigma BC 8.12

Czwartek, 14 kwietnia 2016 · dodano: 14.04.2016 | Komentarze 0

Prawie każdy rowerzysta, dla którego rower jest hobby używa licznika. Dziś, w dobie smartfonów i aplikacji, może mniej osób używa klasycznych prędkościomierzy, nie mniej jednak prawie wszyscy jesteśmy "niewolnikami kilometrów". 
Sam kiedyś zrezygnowałem z licznika, żeby jeździć dla siebie, a nie dla kilometrów, ale nie wyszło... ;)
Ostatnimi czasy założyłem do Diamanta nowy licznik rowerowy Sigma BC 8.12 ATS
Dawno nie miałem licznika bezprzewodowego, bo we wszystkich rowerach używam klasycznych- z kabelkiem; post anowiłem pójść z duchem czasu i trochę unowocześnić sprzęt. ;)
Czy to dobrze czy źle- niżej.

Niemiecki producent elektroniki rowerowej (bo do tej musimy też zaliczać oświetlenie) stworzył jeden z bardziej podstawowych liczników rowerowych, który ma osiem funkcji:
- aktualna prędkość,
- maksymalna prędkość,
- średnia prędkość,
- dystans całkowity,
- dystans dzienny,
- zegarek,
- czas wycieczki,
- całkowity czas.

Menu licznika jest dostępne również w języku polskim, całość wyświetla się na dużym i czytelnym wyświetlaczu. Analogowy, jednokanałowy system bezprzewodowy ATS zapewnia szybki i sprawny przekaz danych z sensora do "komputerka".
Oczywiście można też wpisać dystans całkowity taki, jaki chcemy.
Wodoodporność jest na wysokim poziomie, nie zdarzyło mi się, żeby licznik przestał działać czy gubił sygnał nawet podczas długotrwałej jazdy w dużym deszczu.
W pudełku otrzymujemy pełny zestaw montażowy- licznik, czujnik, magnesik i gumki. Montaż odbywa się bez użycia jakichkolwiek narzędzi. Po wypakowaniu i zamontowaniu licznika wystarczy jedynie go ustawić (dystans całkowity, czas, zegarek, obwód koła, mile lub kilometry na godzinę) i... jeździć. :)
To, co w Sigmie jest fajne już od bardzo, bardzo dawna, a nie każdy producent to ma, to możliwość zamontowania podstawki zarówno na kierownicy, jak i na mostku. Od spodu podstawki jest taśma do przyklejenia na kierownicy, co zapobiega przesuwaniu się licznika podczas jazdy w chwili, gdy chcemy zmienić wyświetlaną funkcję.

Jeżeli chodzi o minusy, to ja zauważyłem dwa.
Pierwszy: bark funkcji Auto On. Byłem święcie przekonany, że epoka,gdy muszę uruchomić licznik przy każdym ruszaniu, już minęła. Jednak nie. Sigmę BC8.12 ATS trzeba uruchamiać na nowo po każdym dłuższym postoju. Trochę to upierdliwe i kilka razy zdarzyło mi się zorientować, że jadę z wyłączonym licznikiem. Po kilkuset metrach czy paru kilometrach. W skali roku trochę przejechanego dystansu może gdzieś "uciekać". Może gdybym jeździł Diamantem codziennie, to bym w końcu wyrobił w sobie nawyk włączania, ale w pozostałych dwóch rowerach mam stare liczniki Sigmy (modele 5000), gdzie funkcja Auto On jest.
Drugi; nie do końca wiem czy kwalifikować go jako minus, ale brakuje również funkcji SCAN, która umożliwia automatyczne przewijanie podstawowych funkcji jazdy- czasu, dystansu wycieczki,średniej prędkości. Fajna sprawa na dłuższych wypadach, gdy kilometry wolno lecą, to chociaż na liczniku coś się zmienia ;)
Jest też trzecia sprawa, którą ciężko zaliczyć do minusów, choć plusem zdecydowanie nie jest. Dostęp do funkcji całkowitego czasu jazdy i całkowitego dystansu roweru jest możliwy tylko na postoju, podczas jazdy nie ma możliwości podglądu.

Podsumowując jest to bardzo prosty licznik z najprostszym systemem bezprzewodowego kodowania ATS.
Prosty, ale pancerny i do tego w dobrej cenie.


Kategoria Test, Wrocław, Praca



Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy. Komentuj

Imię: Zaloguj się · Zarejestruj się!

Wpisz trzy pierwsze znaki ze słowa ndrec
Można używać znaczników: [b][/b] i [url=][/url]

Flag Counter