Info

avatar Ten blog rowerowy prowadzi Ciacho1985 z miasteczka Jordanów Śląski / Wrocław. Mam przejechane 47167.64 kilometrów w tym 6908.79 w terenie. Jeżdżę z prędkością średnią 16.62 km/h i się wcale nie chwalę.
Więcej o mnie.

baton rowerowy bikestats.pl
button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl

Archiwum bloga

  • DST 8.65km
  • Teren 5.00km
  • Czas 00:44
  • VAVG 11.80km/h
  • Sprzęt [R.I.P.] BUBek
  • Aktywność Jazda na rowerze

...

Czwartek, 6 kwietnia 2017 · dodano: 06.04.2017 | Komentarze 0

Kategoria Brzeg, Praca


  • DST 6.95km
  • Czas 00:24
  • VAVG 17.38km/h
  • Sprzęt [R.I.P] Florence
  • Aktywność Jazda na rowerze

...

Środa, 5 kwietnia 2017 · dodano: 05.04.2017 | Komentarze 0

Kategoria Praca, Wrocław


...

Środa, 5 kwietnia 2017 · dodano: 05.04.2017 | Komentarze 0

Kategoria Brzeg, Praca


  • DST 6.80km
  • Czas 00:22
  • VAVG 18.55km/h
  • Sprzęt [R.I.P] Florence
  • Aktywność Jazda na rowerze

...

Wtorek, 4 kwietnia 2017 · dodano: 04.04.2017 | Komentarze 0

Kategoria Praca, Wrocław


  • DST 3.19km
  • Czas 00:12
  • VAVG 15.95km/h
  • Sprzęt [R.I.P.] BUBek
  • Aktywność Jazda na rowerze

...

Wtorek, 4 kwietnia 2017 · dodano: 04.04.2017 | Komentarze 0

Kategoria Brzeg, Praca


  • DST 2.76km
  • Czas 00:09
  • VAVG 18.40km/h
  • Sprzęt [R.I.P.] BUBek
  • Aktywność Jazda na rowerze

...

Poniedziałek, 3 kwietnia 2017 · dodano: 03.04.2017 | Komentarze 0

No i pierwszy dojazd pociągiem do pracy zaliczony... :)
Kategoria Praca, Brzeg


  • DST 0.87km
  • Czas 00:03
  • VAVG 17.40km/h
  • Sprzęt [R.I.P.] BUBek
  • Aktywność Jazda na rowerze

...

Poniedziałek, 3 kwietnia 2017 · dodano: 03.04.2017 | Komentarze 0

Kategoria Wrocław, Praca


  • DST 60.05km
  • Teren 14.00km
  • Czas 03:26
  • VAVG 17.49km/h
  • VMAX 27.58km/h
  • Temperatura 19.0°C
  • Podjazdy 18m
  • Sprzęt [R.I.P.] Diamant
  • Aktywność Jazda na rowerze

...

Niedziela, 2 kwietnia 2017 · dodano: 02.04.2017 | Komentarze 0

Od piątku w Brzegu. Jak jest? Jest fajnie. Z uwagi na to, że z przeprowadzką trafiliśmy świetną pogodę, to czuję się trochę jak na wakacjach w nadmorskim kurorcie. ;)
Przede wszystkim jest inaczej niż we Wrocławiu - ciszej, spokojniej, o to nam przecież chodziło. Wszędzie jest blisko, jeżeli gdzieś jest daleko, to trzeba wsiąść na rower i przejechać te pięć kilometrów w jedną stronę... ;) Ludzie też jakby inni, życzliwsi, zwracający uwagę na to, co dzieje się dookoła. Choć oczywiście wyjątki też są, jak to w każdym mieście, w każdej społeczności.
Byłem też na wymianie oleju w busiku, znalazłem swój sklep z częściami i odpowiedniego mechanika, który nadaje się do mojego auta. W końcu! (Pan Zbyszek w latach osiemdziesiątych wyprowadził się z Wrocławia, z Jagiellończyka, do Brzegu, bo... miał dość dużego mista :))
Póki co same pozytywy, z mieszkaniem włącznie. Jutro pierwszy dojazd i powrót pociągiem, więc zobaczymy co to będzie w tej szarej rzeczywistości. Póki co pełen optymizm związany z miejscem zamieszkania i poczucie naładowanych baterii do maksimum.

Dziś pogoda sprzyjała, więc wybraliśmy się na pierwszą wycieczkę. Pękło pierwsze w tym roku sześćdziesiąt kilometrów :) Trasa z Brzegu do Justyny rodziców, częściowo terenem, a trochę asfaltem. Tam - fantastycznie, z wiatrem w plecy; powrót mniej przyjemny i zdecydowanie dłuższy, bo pod wiatr. Po drodze był czas na wybieganie Mango, na pierwsze w sezonie kąpiele, na piwko w plenerze... Cud, miód, malina, panie.
Poczucie spełnionego dnia na jego koniec - bezcenne.


















































Kategoria Diamant, Brzeg


  • DST 6.88km
  • Czas 00:24
  • VAVG 17.20km/h
  • Sprzęt [R.I.P] Florence
  • Aktywność Jazda na rowerze

...

Czwartek, 30 marca 2017 · dodano: 30.03.2017 | Komentarze 0

Ostatni dzień we Wrocławiu; jutro zdajemy klucze do mieszkania, wsadzamy zwierzaki i siebie w busika i ruszamy do Brzegu.
Jakoś udało się ogarnąć tą przeprowadzkę własnym sumptem, choć z uwagi na odległość lekko nie było...
Po niespełna trzydziestu dwóch latach opuszczam Wrocław, w którym się urodziłem. Nie była to łatwa decyzja, ale mam nadzieję, że nie będę żałował. Do pracy dojazdy PKP lub rowerem. Mieszkanie większe, mieścina spokojniejsza od tego molochu, którego mamy serdecznie dość, więc... powinno być ok. Pożyjemy, zobaczymy.
Nie lubię stać w miejscu, lubię ciągle coś robić, przemieszczać się, więc i z dojazdami do Wrocławia nie widzę (póki co ;)) problemów. Trochę problemów było z przeprowadzką, ale całe szczęście, że mamy busika i dobrych znajomych, którzy pomogli nam tak, że nawet sobie sprawy z tego nie zdają, nawet Ci,. którzy wspierali nas mentalnie i raczyli dobrym słowem. Nie było łatwo, bo dla wszystkich był to szok, z uwagi na odległość... 
Od jutra powinno być już z górki; ostatni transport, rozpakowanie się i ogarnięcie mieszkania "pod siebie". Tyle zrobiliśmy, że przed nami przysłowiowa "bułka z masłem" i weekend na nowym. :)
Brzeg historycznie i mentalnie przynależy bardziej do Dolnego Śląska niż do opolskiego, jest jednym z niewielu miast w opolskim, które kibicuje Śląskowi! ;)
Od kołyski, aż po grób!


Kategoria Praca, Wrocław


  • DST 10.15km
  • Czas 00:36
  • VAVG 16.92km/h
  • Sprzęt [R.I.P] Florence
  • Aktywność Jazda na rowerze

...

Środa, 29 marca 2017 · dodano: 29.03.2017 | Komentarze 0

Kategoria Praca, Wrocław


Flag Counter