Info

avatar Ten blog rowerowy prowadzi Ciacho1985 z miasteczka Jordanów Śląski / Wrocław. Mam przejechane 47167.64 kilometrów w tym 6908.79 w terenie. Jeżdżę z prędkością średnią 16.62 km/h i się wcale nie chwalę.
Więcej o mnie.

baton rowerowy bikestats.pl
button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl

Archiwum bloga

  • DST 7.00km
  • Aktywność Chodzenie

...

Sobota, 8 października 2016 · dodano: 08.10.2016 | Komentarze 0

Dziś dzień bez roweru.
Przed południem zabrałem Mango w auto i pojechaliśmy na spacer do Lasu Osobowickiego.
Ja pospacerowałem, a Mango tropił dziki, których raczej niemało, widząc przeoraną ziemię pod kasztanowcami i dębami.



Ogólnie dzień raczej leniwy, choć w większości spędzony za kierownicą... samochodu. Chyba tylko masochiści wybierają taki środek transportu do poruszania się w mieście codziennie. Nawet w sobotę ogromne korki... Masakra.

A jutro z samego rana wyjazd służbowy do Holandii, tak więc do mniej więcej czwartku mnie tu nie będzie.
:)


  • DST 17.99km
  • Czas 01:00
  • VAVG 17.99km/h
  • Sprzęt [R.I.P.] BUBek
  • Aktywność Jazda na rowerze

...

Piątek, 7 października 2016 · dodano: 07.10.2016 | Komentarze 0

W końcu, po kilku dniach deszczu, wyszło dziś słońce. Rano mgliście i mroźno, ale później zrobiło się całkiem przyjemnie.




Kolejna piasta biegowa do pełnego przeglądu, tym razem angielska produkcja - Sturmey Archer 3.








Pierwsza nalewka Żony z owoców dzikiej róży.


Kategoria Praca, Serwis, Wrocław


  • DST 14.16km
  • Czas 00:50
  • VAVG 16.99km/h
  • Sprzęt [R.I.P.] BUBek
  • Aktywność Jazda na rowerze

...

Czwartek, 6 października 2016 · dodano: 06.10.2016 | Komentarze 0

Od rana do wieczora deszczowo...





Przyszedł czas na wymianę siodełka w BUBku. Stare, podziurawione jeszcze na Roosevelta przez koty, na deszczu strasznie nasiąkało wodą; po posadzeniu na to tyłka wszystko z niego wychodziło na zewnątrz na suche spodnie... Nieprzyjemne uczucie.



Wybrałem jedno z tańszych, ale wygodne siodełko Selle Royal Classic Holland. Szerokie, umiarkowanie miękkie, na sprężynach. Na miejskie warunki i moje traktowanie BUBka - w sam raz.







Przy okazji zmieniłem też chwyty - z chamskich gumowych, seryjnie montowanych w BUBie na skórzane, delikatne i miękkie Velo Comfort




Bardzo wygodne. 
No i na jesień / zimę nie wydają się być super zimne... ;) 


Na serwis trafiają naprawdę różne rowery... Niektóre z granicy opłacalności ich naprawy, tym bardziej, że w przypadku tego roweru całość (części i serwis), to ponad czterysta złotych.









Kategoria Praca, Serwis, Test, Wrocław


  • DST 7.61km
  • Czas 00:29
  • VAVG 15.74km/h
  • Sprzęt [R.I.P.] BUBek
  • Aktywność Jazda na rowerze

...

Środa, 5 października 2016 · dodano: 06.10.2016 | Komentarze 0

Kategoria Praca, Wrocław


  • DST 5.91km
  • Czas 00:22
  • VAVG 16.12km/h
  • Sprzęt [R.I.P.] BUBek
  • Aktywność Jazda na rowerze

...

Wtorek, 4 października 2016 · dodano: 04.10.2016 | Komentarze 0

Z rana z busikiem na przegląd. Przeszedł, choć nie bez zastrzeżeń... Gdybym tylko miał kanał i kawałek ciepłego kąta do pogrzebania, to po zimie wyszedłby zrobiony, jak trzeba.

W ciągu dnia najpierw prezent od Magdy (za pożyczenie łańcucha), a później od Żony, która popołudniu spotkała się z Kolcem.



Byle do piątku.

Kategoria Praca, Wrocław


  • DST 8.96km
  • Czas 00:32
  • VAVG 16.80km/h
  • Sprzęt [R.I.P.] BUBek
  • Aktywność Jazda na rowerze

...

Poniedziałek, 3 października 2016 · dodano: 03.10.2016 | Komentarze 0

Kategoria Praca, Wrocław


  • DST 5.30km
  • Czas 00:22
  • VAVG 14.45km/h
  • Sprzęt [R.I.P.] BUBek
  • Aktywność Jazda na rowerze

...

Niedziela, 2 października 2016 · dodano: 02.10.2016 | Komentarze 0

Z wyjazdu nici, więc w ciągu dnia pojechałem pochodzić po Lesie Rędzińskim z Mango.



A wieczorem z Justynką na randkową kolację na Rynek.






  • DST 5.07km
  • Czas 00:18
  • VAVG 16.90km/h
  • Sprzęt [R.I.P.] BUBek
  • Aktywność Jazda na rowerze

...

Sobota, 1 października 2016 · dodano: 02.10.2016 | Komentarze 0

Najpierw miał być wyjazd w sobotę wieczorem z Mango i rowerem na weekend w Masyw Raduni.
Ale sprawdziłem pogodę i spakowałem się wczoraj "na pieszo" z myślą, że mimo wszystko pojedziemy.
Później odświeżyłem stronę z pogodą i... poddałem się. W tygodniu ciepło i słonecznie, w sobotę jeszcze w miarę przyjemnie, a w niedzielę od rana deszcz.
Sobotnie popołudnie wykorzystałem na mycie szyb i opłukaniu całego busika z ptasich gówien.
Ot, urok parkowania pod drzewem.


Kategoria Praca, Wrocław


  • DST 8.23km
  • Czas 00:30
  • VAVG 16.46km/h
  • Sprzęt [R.I.P.] BUBek
  • Aktywność Jazda na rowerze

...

Piątek, 30 września 2016 · dodano: 30.09.2016 | Komentarze 0

Słomiany wdowiec, Żona znów w na studiach w Poznaniu...
Kategoria Praca, Wrocław


  • DST 17.66km
  • Teren 3.50km
  • Czas 00:59
  • VAVG 17.96km/h
  • Sprzęt [R.I.P.] BUBek
  • Aktywność Jazda na rowerze

...

Czwartek, 29 września 2016 · dodano: 29.09.2016 | Komentarze 0

Do pracy lekko okrężną drogą.



Właściwie tylko po to, żeby przejechać nowym przejazdem pod Mostem Szczytnickim. Dzięki przejazdowi nie trzeba stać na długich światłach przez DK98, tylko śmignąć na szybko pod mostem.
Dziś miał być odbiór i otwarcie, jednak z rana jeszcze trwały jakieś prace kosmetyczne i było zamknięte...





W pracy walka z rowerem Klientki, której urwało się mocowanie do ramy hamulca Torpedo; nic sobie z tego nie zrobiła i jechała dalej, a gdy zahamowała, to koło złapało bardzo duży luz.
Początkowo sądziliśmy, że może uda się jeszcze uratować sytuację na nowo kontrując piastę, ale niestety... po zdjęciu osłony, wyciągnięciu koła i rozebraniu piasty okazało się, że złamała się ośka...



Obejma hamulca kosztuje raptem trzy złote i pięćdziesiąt groszy, a jej brak może spowodować naprawdę duże szkody.
Najlepszym i najszybszym wyjściem byłby przeplot koła na nową piastę, ale Klientka nie chciała iść w wysokie koszta, poza tym "im szybciej, tym lepiej".
Dosłownie wyczarowaliśmy spod ziemi "nową" oś.



Pozostało więc umyć dokładnie wnętrzności piasty i zacząć składać wszystko do kupy.



Oprócz osi ucierpiały również dwa z trzech łożysk, które trzeba było zastąpić nowymi.









Całości dopełni nowa manetka oraz pancerz z linką, bo stare chodziły strasznie topornie...



A tak zupełnie z innej beczki.
Dzisiejszy wpis jest taki trochę jubileuszowy, bo... odkąd jestem na BS.pl dziś pękło okrągłe trzydzieści tysięcy w nogach...!
Zatem siup!, pod lepsze!


Kategoria Praca, Serwis, Wrocław


Flag Counter