Info

avatar Ten blog rowerowy prowadzi Ciacho1985 z miasteczka Jordanów Śląski / Wrocław. Mam przejechane 47167.64 kilometrów w tym 6908.79 w terenie. Jeżdżę z prędkością średnią 16.62 km/h i się wcale nie chwalę.
Więcej o mnie.

baton rowerowy bikestats.pl
button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl

Archiwum bloga

  • DST 6.22km
  • Czas 00:20
  • VAVG 18.66km/h
  • Sprzęt [R.I.P.] BUBek
  • Aktywność Jazda na rowerze

...

Piątek, 24 czerwca 2016 · dodano: 24.06.2016 | Komentarze 0

Do i z pracy jak najszybciej.
Po pracy chwila przy autoBusiku na porządki, a potem sprzątanie w domu. Palec Justynki, już bez szyny, ale musi odpoczywać. Najważniejsze, żeby do urlopu doszedł do siebie.

Brytyjczycy, po referendum, zadecydowali wczoraj, że nie chcą być w Unii. Mało brakowało, a po otworzeniu piwa, pod kapslem, zobaczyłbym "Brexit".

Nowy prezent do kolekcji rowerków, prosto z Bolesławca:





Kategoria Praca, Wrocław


  • DST 22.82km
  • Teren 12.00km
  • Czas 01:09
  • VAVG 19.84km/h
  • Sprzęt [R.I.P.] BUBek
  • Aktywność Jazda na rowerze

...

Czwartek, 23 czerwca 2016 · dodano: 23.06.2016 | Komentarze 0

Do pracy okrężną drogą wałami - wjechałem przy Trzebnickiej, wyjechałem za ZOO; potem "jak najprędzej do pracy".
Wyjechałem o dziewiątej, a skwar tak już dawał się we znaki, że do pracy zajechałem cały przepocony...
Lato.





Po pracy do domu na szybko, bo na dziś zaplanowałem sobie zrobienie postojowej elektryki w autoBusiku.
Założenie proste - móc na postoju, bez zbędnego obciążania głównego akumulatora, oświetlać wnętrze, podłączyć jakieś urządzenie do ładowania, ewentualnie jakieś radyjko.
Pomysłów i opcji było kilka; od dodatkowego akumulatora w komorze silnika, który byłby załączany / odłączany odpowiednim przełącznikiem, poprzez mały agregat na ropę, na akumulatorze wewnątrz auta, ładowanym prostownikiem skończywszy.
Opcja miała być prosta, cicha, no i tania, żeby bez sensu nie generować kosztów, gdy jeszcze wiele rzeczy mechanicznych jest w busiku do zrobienia.
Postawiłem więc na opcję ostatnią - akumulator wewnątrz auta ładowany prostownikiem w domu, do tego przetwornica i wewnętrzna "instalacja" po 230V.
Zalety są takie, że na całość nie wydałem złotówki: akumulator od Krzycha (za browary), turbo - prostownik od Teścia, reszta własnym sumptem.
No i działa.
Co z tego, że straszne druciarstwo, że nie wygląda jakoś zajebiście?
Dla mnie ważne, że działa tak, jak sobie pierwotnie założyłem - znaczy się jest prąd na postoju bez pomocy głównego akumulatora.
Tym bardziej, że na ogół prądu(ów) się nie tykam, bo odróżnienie plusa i minusa (poza prądnicą w piaście i lampką w rowerze), to dla mnie wielki wyczyn.
Generalnie z prądem się nie lubimy od dłuższego czasu. ;) I może niech tak zostanie.
W autoBusiku jednak zrobiłem po swojemu i na nasze wyjazdowe potrzeby myślę, że starczy.
W najbliższym planie dwa kinkiety wewnątrz auta, do tego taśma LED dookoła wewnętrznego obwodu, oprócz tego zostaje opcja ładowania urządzeń.
Możliwości jest wiele. Cokolwiek to znaczy - do 270W i 36A... ;)








Kategoria Praca, Serwis, Wrocław


  • DST 22.01km
  • Teren 10.00km
  • Czas 01:07
  • VAVG 19.71km/h
  • Sprzęt [R.I.P.] BUBek
  • Aktywność Jazda na rowerze

...

Środa, 22 czerwca 2016 · dodano: 22.06.2016 | Komentarze 0

Do pracy okrężną drogą wałami; po pracy do Mamy złożyć rowerek stacjonarny.

Justynce po prawie siedmiu miesiącach zdjęli szynę ze złamanego palca. W końcu zrósł się na tyle, że szyna jest już zbędna. Jednak do całkowitego zrośnięcia jeszcze trochę przyjdzie nam poczekać.
Kategoria Praca, Serwis, Wrocław


  • DST 15.10km
  • Teren 3.00km
  • Czas 00:49
  • VAVG 18.49km/h
  • Sprzęt [R.I.P.] BUBek
  • Aktywność Jazda na rowerze

...

Wtorek, 21 czerwca 2016 · dodano: 22.06.2016 | Komentarze 0

Do pracy trochę okrężną drogą, tym razem przez Most Milenijny, dalej Legnicką.



Po pracy zabawa z kombinowaniem zasilania postojowego do auta. Jest zalążek.



Na postojowe oświetlenie LED wewnątrz, czasem podładowanie jakiegoś telefonu / tabletu / laptopa czy nawet do lodówki samochodowej w zupełności wystarczy.
Kategoria Praca, Wrocław


  • DST 7.22km
  • Czas 00:25
  • VAVG 17.33km/h
  • Sprzęt [R.I.P.] BUBek
  • Aktywność Jazda na rowerze

...

Poniedziałek, 20 czerwca 2016 · dodano: 20.06.2016 | Komentarze 0

Pierwszy dzień lata...
Kategoria Praca, Wrocław


  • DST 21.27km
  • Teren 8.00km
  • Czas 00:56
  • VAVG 22.79km/h
  • VMAX 30.79km/h
  • Sprzęt [R.I.P.] Diamant
  • Aktywność Jazda na rowerze

...

Niedziela, 19 czerwca 2016 · dodano: 19.06.2016 | Komentarze 0

Wieczorem po wałach, powrót w deszczu.
Kategoria Diamant, Wrocław


  • DST 4.47km
  • Czas 00:17
  • VAVG 15.78km/h
  • Sprzęt [R.I.P.] Diamant
  • Aktywność Jazda na rowerze

Babi Loch.

Sobota, 18 czerwca 2016 · dodano: 19.06.2016 | Komentarze 0

Sobota pracująca, ale pojechałem wcześniej ogarnąć sobie szybki serwis Diamanta. Przede wszystkim w prądnicy w przedniej piaście pojawił się luz, przez co nie mogłem dobrze wyregulować przedniego hamulca. Druga sprawa, to ogarnięcie przerzutek i ogólne sprawdzenie, jak rower się ma.







Wszystko udało się ogarnąć i wyregulować, więc tym bardziej nie mogę doczekać się wakacji :)

Po pracy pojechaliśmy w stronę Teściów, ale tak, żeby zatrzymać się gdzieś po drodze nad jakąś wodą, przespać się w aucie i dojechać dopiero w niedzielę.
Udało znaleźć nam się całkiem fajne miejsce w Kościerzycach, całkiem niedaleko Brzegu. Gdy już się zadomowiliśmy nazbierałem trochę drewna na wieczorne ognisko, rozpaliliśmy grilla na kolację (dorada - mistrz!) i posiedzieliśmy do nocy przy piwku i winku :)



















Po ponad półtora roku Justynka wsiadła za kierownicę... i to ze złamanym paluszkiem! :)




  • DST 7.64km
  • Czas 00:27
  • VAVG 16.98km/h
  • Sprzęt [R.I.P.] BUBek
  • Aktywność Jazda na rowerze

...

Piątek, 17 czerwca 2016 · dodano: 17.06.2016 | Komentarze 0

Piątek, piąteczek, piątunio.

I ten moment, gdy oboje z dala od siebie - na dźwięk melodii - nagle patrzymy w swoją stronę i zaczynamy... tańczyć tańce przytulańce... :)


Kategoria Praca, Wrocław


  • DST 15.47km
  • Czas 00:46
  • VAVG 20.18km/h
  • Sprzęt [R.I.P.] BUBek
  • Aktywność Jazda na rowerze

...

Czwartek, 16 czerwca 2016 · dodano: 16.06.2016 | Komentarze 0

Kategoria Praca, Serwis, Wrocław


  • DST 8.55km
  • Czas 00:28
  • VAVG 18.32km/h
  • Sprzęt [R.I.P.] BUBek
  • Aktywność Jazda na rowerze

...

Środa, 15 czerwca 2016 · dodano: 15.06.2016 | Komentarze 0

Pół dnia znów ulewnie, ale to dobrze - niech się wypada przed wakacjami ;)

Po pracy do wujka Jurka po rower Wojtka na serwis, bo niebawem do nich przyjeżdża, a już nauczył się jeździć na rowerze.

Dziś przyszły moje nowe sakwy Crosso - Dry Small 30l na przód oraz Dry 60l na tył
Przednie jeszcze te z "normalnych", czyli ze stalowymi hakami i naciągiem od dołu; natomiast tylne już z tych nowszych - z plastikowymi hakami z tą śmieszną blokadą. Od spodu nie ma naciągu, tylko plastikowa "blokada", żeby sakwa dobrze przylegała do bagażnika.
Niby fajnie, bo właściwie wszystkie elementy są wymienne (w swojej cenie...), ale jakoś bardzie ufam kawałkowi stali i gumie, którą przy odrobinie pomyślunku można zastąpić czymkolwiek innym.
No nic, nie ma co za bardzo narzekać przed pierwszą przejażdżką. Zobaczymy, jak się spiszą w trasie.

Tropiciel T20 zbliża się coraz to większymi krokami, ale nie ma czasu nawet na wieczorne przejażdżki. Justynka ciągle jeszcze ze złamanym palcem, niedługo idzie do kolejnej kontroli sprawdzić czy w ogóle się zrasta.
Tak więc po powrocie z pracy prace domowe, spacer z psem, czasem chwila z książką i... spać :) 



Byłem kiedyś na prelekcji Mateusza Waligóry na Wrocławskich Spotkaniach Podróżników Rowerowych; niezły gość, można brać nauki, jak radzić sobie w ekstremalnych sytuacjach... Dziś trafiłem na całkiem ciekawą stronę (klik) z bardzo okrojoną opowieścią o jego podróży przez zachodnią cześć Australii - Walkabout.
Kategoria Praca, Wrocław


Flag Counter